Dzięki wykorzystaniu biblioteki produktów Legrand lub PiN ENERGIA dostępnych w poleceniu Biblioteka produktów) możliwe jest tworzenie projektów instalacji szynoprzewodów zarówno w 2D jak i 3D.
Przykładowy projekt instalacji szynoprzewodów
Wskazówka Aby uzyskać dokładne zestawienia elementów zaleca się projektowanie instalacji szynoprzewodów w 3D. |
Zawartość bibliotek
W bibliotekach odnajdziemy wszelkie elementy niezbędne do zaprojektowania kompletnych instalacji szynoprzewodów. Dostępne są również transformatory, rozdzielnice oraz różnego rodzaju akcesoria. |
Wstawianie i łączenie obiektów na rysunku
Wstawianie obiektów jest intuicyjne, a obsługa biblioteki nie odbiega od ogólnych zasad projektowania w programie CADprofi.
Wszystkie szynoprzewody posiadają odpowiednio zdefiniowane punkty podłączenia, dzięki temu aplikacja może automatycznie połączyć wstawiany obiekt z obiektem istniejącym w rysunku. Proces ten usprawnia i przyspiesza projektowanie instalacji, zwłaszcza w widoku 3D, zwalniając użytkownika z kłopotliwego określania punktów wstawiania oraz kątów obrotu. Program jednocześnie weryfikuje poprawność wykonywanych połączeń, dzięki czemu zapewnione jest poprawne wykonanie projektu.
Projektowanie instalacji szynoprzewodów polega na wstawianiu kolejnych elementów z automatycznym dołączaniem do elementów wstawionych wcześniej. Proces ten powtarzamy do uzyskania rysunku całości instalacji. Taki model projektowania przebiega bardzo sprawnie i szybko (nawet w 3D), z zachowaniem wymaganej precyzji.
Przy wyborze obiektów należy zwracać uwagę na ustawienie Punktu wstawienia. Poprawny wybór punktu umożliwia automatyczne połączenie obiektów. W przypadku niepoprawnych połączeń wyświetlany jest komunikat o braku możliwości połączenia wybranych końców szynoprzewodów, dając możliwość obrócenia przyłączanego elementu.
|
Poprawne łączenie obiektów
Uwaga Automatyczne łączenie
obiektów jest możliwe tylko dla pasujących do siebie obiektów –
najczęściej w obrębie tego samego systemu. |